Kategori:

Modaya uygun büyük benden kıyafet seçiminde, vücuda uyup iyi göründüğünden emin olabilmek ve üzerinde deneyip zaman ayırmak söz konusudur. Bedenler, farklı giyim türleri ve farklı bölgelerde tekdüze değildir; bu da bir kıyafeti, etiketinde gösterilen bedeni esas alarak satın almayı zorlaştırır. Ayrıca farklı vücut türlerinin farklı stillerle daha güzel göründüğü de doğrudur. Bu yüzden, büyük beden kıyafet alacak kişilerin vücutlarını tanımaları ve kıvrımlarını şekillendirmeyi en aza indirirken en iyi özelliklerini öne çıkaran üstleri tercih etmeleri önemlidir. Son olarak, büyük beden kıyafet denerken, onu iyi taşımak, en iyi uyumu sağlayan destekleyici iç çamaşırı giymek ve giysinin toplum içinde giyildiğinde nasıl göreneceğini anlamayı geliştirmek son derece önemlidir.

Büyük beden kıyafetleri online olarak veya kataloglar aracılığıyla satın almak mümkün olduğundan, o markanın bedenleme sistemini anlayabilmek için kıyafeti üzerinde denemek her zaman iyi bir fikirdir. İnternet veya bir katalog üzerinden satın almadan önce, bir mağazaya gidip ürünleri denemek, ürün eline geçtiğinde yanlış bedeni aldığını farketmek gibi bir sonuçla hüsrana uğramayı önler. Eğer birinin denemeden ancak kesinlikle o ürünü alması gerekiyorsa, bir arkadaşından doğru vücut ölçülerini almasını rica etmesi ve daha sonra bu ölçüleri satıcının beden çizelgesi ile karşılaştırması gerekir.

Neredeyse her durumda, büyük beden kıyafetler kişinin üzerine “tam oturduğu” zaman en iyi görünüşü sağlarlar. Bu da kıyafetin dar gelmeden, vücuda tam olarak oturduğu anlamına gelir. Bol kıyafetler bir insanı olduğundan daha şişman gösterebilir. Büyük beden kıyafet alan birçok bayan, bir bayanın vücudundaki en küçük bölüm olabilen göğüs kafesi bölgesini sıktığı için, Yunan tarzı korselerin kendilerini daha iyi gösterdiğini düşünürler. Eğer bir bayanın büyük bir göbeği varsa, göbeği en aza indiren ve hamile görüntüsü vermemeyi sağlayan, göğüs kısmının altında ve karnın ortasına kadar genişleyebilen kalın bir “şeriti” olan bir kıyafet arayabilirler.

Diğer değerlendirmeler, giyenin yaşam tarzına uygun olup olmadığının yanı sıra kıyafetin rengini de içermelidir. Çoğu insan tunik tarzı, V yaka büyük beden üstlerin, içine bir kaşkorse giyerek değişik bir görünüş sağladığı için en çokyönlü büyük beden giyim tarzı olduğunu düşünürler. Bu da günlük giyim için daha sade bir görünüş sağlar ve kaşkorse gece olduğunda çıkartılabilir. Bunlara ek olarak, kıyafetin zıt renginde kumaştan bir kaşkorse giymek, giyilen üste yeni ve canlı bir görünüş kazandırabilir.

Benzer Yazılar

Büyük Beden Gece Kulübü Kıyafeti Nasıl Seçilir?

Kruvaze Blazer Ceket Seçimi Nasıl Yapılır?

Kaşmir Nedir?

Hasır Çanta Çeşitleri Nelerdir?

Hamile Spor Kıyafeti Nasıl Seçilir?