Kategori:

En çok yakışan kruvaze blazer ceketi bulmak için alışveriş yaparken, göz önünde bulundurmanız gereken en önemli şeyler fiyatı, kumaşı ve tasarımı olacaktır. Vücut tipiniz ve blazer ceketinizi giymek istediğiniz mekanlar, seçeneklerinizi azaltmaya yardımcı olacaktır. Blazer ceketinizle birlikte kullanmayı düşündüğünüz aksesuarlar da fikirlerinize etki edebilir. Vücut ölçülerinizi almak ve önemli noktaları dikkatlice işaretlemek, ceketinizi iade etmekten veya bol gelen bir blazer ceket giymekten kaçınmanızı sağlar. Almayı düşündüğünüz herhangi bir kruvaze blazer ceketinin işçiliğini ve genel kalitesini yakından incelemelisiniz.

En iyi kalitedeki kruvaze blazer ceketler, harika dayanıklılık ve döküm sağlayabilen %100 yünden yapılmışlardır. Düşük fiyatlı modeller ise bir miktar sentetik kumaş içerikli olabilir. Eğer bütçeniz saf yünlü olanları satın almaya yetmiyorsa, en fazla 25% sentetik içeriğe sahip olanlara göz atın. Geleneksel yünlü kumaş dokumacılığı, hiçbir zaman stilin dışına çıkmayan klasik bir görünüş sunar. Yeni çıkan kadife ve saten gibi kumaşlar göze hoş görünebilir, ancak uzun kullanımlarda zamansız stil ve geleneksel imalatın çok yönlülüğünü sunamaz.

Çoğu kruvaze blazer ceket, genellikle bahriyeli ceketlerini temel alarak, sadece lacivert renklerde piyasaya sunulurdu. Günümüzde ise bir kruvaze blaze ceketini geniş bir renk paleti üzerinden temin edebilirsiniz. Ancak koyu ve klasik renklere bağlı kalarak, birçok ortamda giymeye uygun olan bir giysi elde etmiş olursunuz. Koyu ve doğal tonlar, aynı zamanda diğer giysiler ve kravat, tişört veya pantolon gibi diğer aksesuarlarla daha kolay uyum sağlayabilir.

Genel olarak konuşursak, kruvaze blazer ceketler en iyi uzun gövdeye sahip erkekler üzerinde durur. Tıknaz vücutlu kısa erkekler, devrik yakalı veya üç düğmesi olan tek sıra düğmeli ceketlerin kendi vücutlarına daha iyi uyum sağlayacağını göreceklerdir. Çoğu kruvaze blazer ceketin, biri genellikle süs olmak üzere, iki sırasında dört veya altı düğmesi bulunur. Eğer online alışveriş yapmayı planlıyorsanız; göğüs, kol ve boy ölçülerinizi dikkatli almalısınız. Kol ölçüsü avuç içinizin en alt noktasında bitmeli ve ceketinizin arka kısmı kalçanızın tam üzeride olmalıdır.

İyi kaliteye sahip bir kruvaze blazer ceketi almak pahalıya gelebilir. Satıcının iade ve değişim şartlarının ihtiyaçlarınızı karşıladığından emin olmalısınız. Giysinin kalitesini anlamak için yakından incelemeniz gerekir. İyi yapılmış bir kruvaze blazer ceketin kolları, ceketin diğer kısımlarına kırışıklık veya katlanma yapmaz ve sorunsuzca uyum sağlar. Astar düzgün bir şekilde dikilmiş, düğmeler sıkıca sabitlenmiş ve ceketin yakaları hafif kıvrılışıyla blazer ceketin gövde kısmından pürüzsüz geçiş göstermelidir.

Benzer Yazılar

Büyük Beden Gece Kulübü Kıyafeti Nasıl Seçilir?

Büyük Beden Kıyafet Seçimi Nasıl Yapılır?

Kaşmir Nedir?

Hasır Çanta Çeşitleri Nelerdir?

Hamile Spor Kıyafeti Nasıl Seçilir?