Kategori:

El ve sırt çantası dahil birçok hasır çanta çeşidi vardır. Bunlar birçok çeşit, boyut ve stilde bulunmaktadır. Renkleri, fazladan kumaşları ve bağ çeşitleri kullanımı genel tarza bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Bunlara ek olarak, hasırdan yapılan bazı çantalar birtakım insanlar için çok önemli olan elyapımı ürünler iken, diğerleri seri üretimdir. Birçok insan hasır çantaları tercih eder, çünkü deri çantalara alternatif bir seçenek ararlar.

Hasır çantaların bir çeşidi, cüzdan ve anahtar gibi temel eşyaları taşımak için tasarlandığından oldukça küçük boyutlardadır. Bu çanta, bir sicim veya kayışa tutturulan küçük bir hasır çantadan meydana gelir. Genellikle hasırdan yapılan bu sicim veya kayışlar oldukça çeşitli uzunluklarda olabilir. Bazı insanlar küçük hasır çantalarını çapraz çanta olarak kullanmayı severler. Ancak küçük çantalar, kısa askılı olabilir veya hiçbir askısı olmayıp, elde taşınmak için tasarlanmış olabilirler.

Bazı hasır çantalar boyutça büyük, sırt veya alışveriş çantası olarak tasarlanmış olabilir. Büyük çantaların omuza atmak için oldukça uzun askıları bulunur, çünkü uzun süre taşınacak ağır eşyaları tutabilmek için uygundurlar. Eğer eşya kısa ve genişse veya çanta bir bavul gibi görünmesi için tasarlanmışsa, çantanın askıları genellikle kısa olacaktır.

Hasır çanta çeşitleri, normal çantalardan çok fazla bir fark göstermezler. Aslında bazı çantalar dış cep, fermuar ve metal klips gibi parçalarıyla normal çantalara benzer olmaları için üretilmişlerdir. Moda hasır şapkalar, günümüz veya geçmiş trendlere uymak için de tasarlanmışlardır. Ancak birçok hasır çanta, onları diğer çeşit çantalardan ayıran doğal stil ve tasarıma sahiptir.

Diğerleri el yapımıyken, bazı hasır çantalar seri üretimdir. İkisi arasındaki kilit farklardan biri, seri imalat çantaların aynı tasarıma sahip birçok çantadan oluşurken, el yapımı çantalarının eşi benzeri olmayan, özgün çantalar olabilmeleridir. Aynı zamanda hasır çantalar hobi olarak da yapılabilirler.

Bir hasır çanta diğer tür kumaşları da içerebilir, örneğin; parlak renkli ve bir insan tarafından boyanmış kumaşlar, çantanın içine veya dışına eklenebilir. Askıları metal zincirden veya hasır dışı herhangi bir kumaştan yapılabilir.

Bir hasır çanta tasarımında kullanılan cep ve fermuarlar, çantanın genel tarzına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Doğal görünümlü bir hasır çanta, bağlı görünen bir askı ve fermuar ile düğme veya bağı olmayan cepler bulundurabilir. Modern görünüşe sahip boyalı hasır çantalar, gizli olmayan fermuar veya klips bulundurabilir. Her iki çeşit de tahta, deniz kabuğu veya diğer doğal kaynaklardan yapılmış doğal görünümlü veya klasik düğmeler içerebilir.

Benzer Yazılar

Büyük Beden Gece Kulübü Kıyafeti Nasıl Seçilir?

Büyük Beden Kıyafet Seçimi Nasıl Yapılır?

Kruvaze Blazer Ceket Seçimi Nasıl Yapılır?

Kaşmir Nedir?

Hamile Spor Kıyafeti Nasıl Seçilir?