Kategori:

Tek kullanımlık yağmurluklar, genellikle naylon veya vinilden yapılan su geçirmez ceketlerdir. Tek kullanımlık bir yağmurluk, yetişkin veya çocuklar için tasarlanmış olabilir. Bu giysi aynı zamanda birçok renkte olabilir ve çoğunlukla saydam şekilde bulunabilir. Çoğu zaman bir kapüşon eklenebilir, ancak çoğu modelinde yoktur. Genellikle bir insanın başından geçebilen tek bir parçadır fakat bazı modelleri ayrıca Velcro® kilidi veya bir fermuar da içerebilir.

Hem yetişkin hem de çocukların zaman zaman tek kullanımlık yağmurluk giymeleri gerekebilir. Bu yüzden, bu dış giyim ürünü birçok sayı ve boyutta olabilir. Küçük, orta, büyük ve çok büyük boyutlarda yetişkin; küçük, orta ve büyük boyutlarda da çocuk yağmurlukları olabilir. Ayrıca standart bedenler de mevcuttur.

Tek kullanımlık yağmurlukların birkaç farklı rengi vardır. Bu renkler turuncu, sarı veya mavi olabilir. Renk çeşitleri bir insana, bir işte çalışırken giymeyi planladığı bir üniforma için bir renk seçebilme imkânı da sunabilir. Diğer zamanlarda ise, bu yağmurluk saydam olabilir, böylece giyilen her giysiye uyum sağlayabilir.

Tek kullanımlık bir yağmurluk, kapüşonuyla beraber gelebilir veya kapüşonu olmayabilir. Çoğu zaman bu parça yağmurluğa dikilmiştir ve giyen kişinin kafasına geçirilebilir. Dikili bir kapüşonu olmayan modellerin enseyi korumak için yukarı çekilebilen yakaları olabilir.

Tek kullanımlık yağmurluklar çoğunlukla tek bir parça vinil veya naylondan meydana gelmişlerdir. Genellikle kullanacak olan kişinin başından geçirilir ve sonra aşağıya kadar çekilerek giyilir. Bazı durumlarda takanın omuzlarını da sarabilir, o zaman Velcro® ile tutturulmalı veya kapatmak için fermuarı çekilmelidir.

Tek kullanımlık bir yağmurluk, bir kez giyilmek için tasarlanmış olsa da bazen birkaç kez kullanılabilir. Kullanım sayısı, bu giysinin kalınlığına göre değişiklik gösterebilir. Normal bir yağmurluk 2 mm kalınlığı civarındadır; daha ağır olanları, tekrar kullanılabileceği için yırtılma ihtimali daha az olanlardır.

Normalde tek kullanımlık bir yağmurluk satın almak pahalı değildir ve perakende satış yapan yerlerden de satın alınabilir. Bu da birçok insana tek kullanımlık bir yağmurluğu kolay bir şekilde alma imkânı sunar. Bunlardan birini elde bulundurmak, aniden kopan bir fırtına gibi hava değişikliklerine karşı insanların hazırlıklı olmasını sağlar.

Benzer Yazılar

Küre Çeşitleri Nelerdir?

Cep Telefonu Nasıl Temizlenir?

Çikolatada Ne Kadar Kafein Vardır?

1 Milyar Dollar Ne Kadar Yer Kaplar?

Kıyafetlerdeki Ter Kokusu Nasıl Yok Edilir?

Nabız Ölçer Nasıl Seçilir?