Kategori:

Cep telefonunuzu bakteri yuvası haline getiren kir ve yağdan arındırmak için düzenli olarak temizlemeniz çok önemlidir. Bu temizlik işlemi, yalnızca telefonunuzun daha iyi görünmesini sağlamaz, aynı zamanda hastalığa sebep olan mikropların yok edilmesine de yardımcı olur. Birkaç basit adımı takip ederek bakterisiz bir telefona sahip olabilirsiniz. 

Cep telefonu temizliği için ispirto, kulak çubuğu ya da kürdan ve cam silme bezine ihtiyacınız olacaktır. Asla telefonunuzun üzerine doğrudan sprey sıkmayı ya da onu ilaçlı suya sokmayı denememelisiniz. Bunun yerine temizlik için yumuşak bir temizlik bezi ya da en ideali, gözlük camı silme bezi kullanmalısınız. Bazıları telefonu söküp temizlemeyi önermektedir. Eğer böyle yapmayı planlıyorsanız, bataryayı çıkartmalı ve asla ıslatmamaya ya da nemli bırakmamaya özen göstermelisiniz. Buna ek olarak, cep telefonunu sökmenin, onun garantisini de bozabileceğini unutmamalısınız.

Telefonu temizlemek için bezin üzerine küçük bir miktar ispirto döküp, yumuşak bir şekilde telefonun yüzeyini silmelisiniz. Eğer telefonunuzun üzerinde tuş ya da ince çizgi şeklinde girinti varsa, nazikçe kürdan ya da kulak çöpüyle araya giren kirleri çıkarmalısınız. Bunu yaparken tuşların sökülmemesine dikkat etmelisiniz. Sonrasında ispirtolu bez ile silerek bakterileri yok etmelisiniz. 

İspirto yoksa sirke de kullanabilirsiniz. Ancak çamaşır suyu gibi ağır kimyasallar içeren temizlik ürünlerinden uzak durmalısınız. Telefonunuzu söküp temizlediyseniz, nemin yok olduğundan emin olmadan tekrar birleştirmemelisiniz. Silme işlemini tamamladıktan sonra gönül rahatlığıyla telefonunuzu kullanabilirsiniz. Telefonunuzun daha uzun süre temiz kalması için ellerinizi sık sık yıkamanız ise yerinde olacaktır. 

Benzer Yazılar

Küre Çeşitleri Nelerdir?

Çikolatada Ne Kadar Kafein Vardır?

Tek Kullanımlık Yağmurluk Nedir?

1 Milyar Dollar Ne Kadar Yer Kaplar?

Kıyafetlerdeki Ter Kokusu Nasıl Yok Edilir?

Nabız Ölçer Nasıl Seçilir?