Kategori:

Fransız rahip ve paranormal olay yazarı François Brune‘ye göre, Chronovisor, Vatikan’a ait ve insanların geçmişte veya gelecekteki olayları görmelerine izin veren bir cihazdır. Fançois Brune, 2002’deki “Vatikan’ın Yeni Gizemi” adlı kitabında, Chronovisor’ın 1950’lerde İtalyan bilim adamı ve rahip Pellegrino Maria Ernetti (1925-1994) önderliğinde, dünyaca ünlü on iki bilim adamı tarafından inşa edildiğini iddia etmektedir. Pellgrino M. Ernetti’nin adını verdiği bilim adamları arasında Nobel Ödüllü fizikçi Enrico Fermi ve roket bilimci Wernher von Braun bulunmaktadır. 

Chronovisor, bağlı bir katod ışını tüpü ve düğmeler ve kollardan oluşan bir kontrol paneline sahip, bilinmeyen metal alaşımlarından yapılmış antenli büyük bir kabin olarak tanımlanmıştır. Vatikan’ın Yeni Gizemi’ne göre, Pellegrino M. Ernetti, Chronovisor’ın geçmişte veya gelecekte belirli zamanları, yerleri ve hatta insanları görmek ve kaydetmek için programlanabileceğini iddia etmiştir. Pellegrino M. Ernetti, ayrıca Chronovisor’ın geçmiş olaylardan gelen elektromanyetik radyasyon kalıntısını işleyerek çalıştığını belirtmiştir. 

Ernetti, Chronovisor ile en önemlisi, Mesih’in çarmıha gerilmesi olan bir dizi önemli tarihi olayı gördüğünü iddia etmiştir. 1972’de, İtalyan haftalık haber dergisi La Domenica del Corriere’nin Mayıs ayı sayısında, çarmıha gerilmeyi gösteren bir fotoğraf yayınlanmış ve Chronovisor ile elde edildiği belirtilmiştir. Pellegrino M. Ernetti, fotoğrafın netliğini ve yakınlığını vurgulayarak, Chronovisor’ın fotografik yeteneklerinin karakteristik özelliğine uymadığını belirterek bu haberi reddetmiştir. Fotoğrafın daha sonra heykeltıraş Cullot Valera tarafından yapılmış bir ahşap oymasına çarpıcı şekilde benzerlik gösterdiği fark edilmiştir. 

Çarmıha gerilmeye ve Napolyon Bonapart’ın verdiği bir konuşmaya ek olarak, Pellegrino M. Ernetti ayrıca, modern zamanlarda kaybedilen bir eser olarak kabul edilen “Thyestes” adlı bir trajedinin M.Ö. 169 üretimini gördüğünü iddia etmiştir. Ernetti, daha sonra Princeton Üniversitesi profesörü Dr. Katherine Owen Eldred tarafından İngilizce’ye çevrilen metnin tamamını yeniden yapılandırdığını söylemiştir. 

2003 yılında yapılan bir röportajda François Brune, Pellegrino Ernetti’nin 1994’teki ölümünden birkaç ay önce, Chronovisor’da çalışan son bilim adamları ile Vatikan’daki bir toplantıya katıldığını söylemiştir. Pellegrino Ernetti’ye göre, Chronovisor o zamana kadar parçalanmıştır. Ölüm yatağında, Pellegrino Ernetti’nin Chronovisor hakkındaki iddialarını reddettiği bildirilmiştir; ancak Brune, Ernetti’nin sahte bir itirafta bulunmaya zorlandığı teorisine yer vermiştir.

Benzer Yazılar

Kurtarıcı İsa Heykeli Nedir?

Kültürel Hegemonya Nedir?

Japonya’nın Kısa Tarihi Nedir?

Khoikoiler Kimdir?

İsrail’deki En Büyük Siyasi Partiler Hangileridir?

La Llorona Nedir?